Clarity System

MICROOFFICE je vaše bezpečné místo

Čerstvý a svěží vzduch, jako po letní bouřce. Lehký, bez prachu, bez alergenů. Posaďte se do naší MICROOFFICE® s novou funkcí Clarity System.

Chceme, aby se Vám v MICROOFFICE® pracovalo co nejlépe. Uvědomujeme si současný důraz nejen na klidné, ale i bezpečné prostředí. Nový Clarity System funguje na principu tzv. ionizace, která ze vzduchu odstraňuje prach, eliminuje pachy, vybíjí statickou elektřinu a neutralizuje nebezpečné mikroorganismy.

Jak to funguje?

Ze školy všichni víme, že existují záporné a kladné ionty (tj. molekuly a atomy se záporným nebo kladným nábojem). Ionizací nazýváme proces, během kterého ionty vznikají (z původně neutrální částice se stane záporně nebo kladně nabitý iont). Částice tvoří veškerou hmotu okolo nás, včetně vzduchu – a právě poměr záporných a kladných vzdušných iontů ovlivňuje, jak dobře se nám dýchá.

Záporné ionty mají pozitivní vliv na naše zdraví, doporučená koncentrace by se měla pohybovat okolo 1000–1500 cm3. V přírodě je běžná koncentrace záporných iontů právě mezi 1000–100 000 cm3. Vysokou koncentraci kladných vzdušných iontů poznáte snadno i bez měření: máte pocit vydýchaného vzduchu, pobolívá Vás hlava, cítíte se unavení a nervózní, v krajním případě dochází ke zhoršení alergie či astmatu.

Clarity System produkuje 10 000 – 200 000 iontů na cm3, což jsou hodnoty srovnatelné s prostředím v přírodě. Přizpůsobili jsme MICROOFFICE tak, abyste v ní pohodlně vydrželi dlouhá jednání bez negativního vlivu na Vaši koncentraci a zdraví. Clarity System je automatickou součástí všech našich nových produktů, do ostatních MICROOFFICE ionizátor snadno zpětně zabudujeme do jejich útrob nebo umístíme dovnitř jako samostatný prvek.

Výhody ionizace

Záporné ionty mají schopnost vázat na sebe jemné škodlivé částice, které společně s prachem klesají k zemi, kde je zachytí čistička vzduchu. Clarity System díky tomu účinně ničí široké spektrum nebezpečných mikroorganismů (včetně COVID-19 a SARS), čistí vzduch od prachu a snižuje tak riziko alergických reakcí.

Kromě dezinfekce prostoru záporné ionty svou svěžestí neutralizují pachy, vybíjí statickou elektřinu a zabraňují elektrostatickému hromadění. A co je nejdůležitější – ionizace nevyužívá chemickou úpravu vzduchu. Ionty jsou přirozeně se vyskytující částice a nejedná se o nic uměle vytvořeného.

Náš ionizátor úspěšně ničí: