Novinky

Novinky ze světa ticha

www.estate.cz

Chytrá řešení pro rušná pracoviště: Mobilní akustické místnosti podpoří efektivitu zaměstnanců

Praha, dne 31. května 2023

Dobře ví, jak chránit obchodní tajemství. Svou dokonalou technologií moderní akustiky dokáže zajistit maximální soukromí. Žádný hluk z ní neproniká ven, žádný ani dovnitř. Řeč je o mobilní akustické místnosti MICROOFFICE®, která umí plnit přání té nejnáročnější byznysové klientely a poskytne komfort i pro utajená jednání.

Zobrazit celý článek

Navštivte nás na mezinárodních veletrzích

Vyzkoušejte si nový MICROOFFICE® SPARK i ostatní produkty na některých z mezinárodních veletrhů, kterých se letos účastníme. Zaleťte se podívat na nejnovější trendy ze světa designu, architektury a nábytku a také na nejnovější vychytávky produktů SilentLab.

Zobrazit celý článek
www.hrnews.cz

LMC zakotvilo v DOCKu. V nových kancelářích podle Feng Shui najdete i zenovou zahrádku a MICROOFFICE QUADRIO z dílny SilentLab

Praha, dne 7. února 2023

Společnost LMC, lídr na trhu online produktů pro hledání práce a vzdělávání, se přestěhovala z Lighthouse Towers v pražských Holešovicích do moderního komplexu DOCK in Five. Kanceláře, za jejichž realizací stojí společnost CAPEXUS, jsou v souladu s Feng Shui a budoucími trendy.

Zobrazit celý článek

Česká firma SilentLab vyhrála prestižní soutěž Archiproducts Design Awards 2022

Praha / Milano, 29. listopadu 2022

Česká firma SilentLab zvítězila se svou well-beingovou akustickou zasedací místností MICROOFFICE® REALM v mezinárodní designérské soutěži Archiproducts Design Awards 2022 (ADA). Nová akustická zasedací místnost, kterou tuzemský výrobce uvedl na trh letos na jaře, získala za pouhých pět měsíců, kdy byla uvedena na trh, již druhé mezinárodní designové ocenění. Slavnostní vyhlášení cen sedmého ročníku prestižní soutěže ADA 2022 se uskutečnilo 23. listopadu v Miláně. První ocenění Archiproducts Design Awards Winner 2020 získala společnost SilentLab za MICROOFFICE® QUADRIO.

Zobrazit celý článek
hrnews.cz

Well-being v práci jako benefit. Jak ho řeší vaše firma?

Praha, dne 20. 10. 2022

Pohodlí se v práci stalo vyhledávaným benefitem. Jako důležitou součást pracovního prostředí ho vnímá až 90 procent firem a zaměstnanců. Na well-being se už běžně ptají uchazeči při pohovorech o práci. Nejde přitom jen o příspěvky na multisport kartu nebo možnost uvařit si v práci dobré kafe, ale především o to vytvořit zaměstnancům kvalitní pracovní prostředí: přívětivé, moderní a s dostatkem soukromí.

Zobrazit celý článek

Veletrh Orgatec 2022: Odhalení novinek, párty i show

Zajímají vás novinky ze světa flexibilního pracovního prostředí? Chcete zažít skvělou párty a být u toho, až naše nové produkty poprvé spatří světlo světa? Nenechte si ujít další ročník mezinárodního veletrhu Orgatec, který po čtyřech letech znovu otevře své brány. Veletrh se koná 25.–29. 10. v Kolíně nad Rýnem. A náš stánek č. E-060 naleznete v hale 10.1.

Zobrazit celý článek

Ještě komfortnější akustická zasedací místnost.  SilentLab přichází s produktovou novinkou MICROOFFICE REALM.

V Praze, dne 7. 9. 2022
Portfolio českého výrobce SilentLab se rozšířilo o novou wellbeigovou akustickou zasedací místnost MICROOFFICE REALM. Jejím cílem je poskytnout zaměstnanci příjemné a nikým nerušené prostředí na práci i odpočinek. Řadu mikrokanceláří, jejíž koncept je na trhu ojedinělý, tak doplňuje produkt, který přináší zcela nový pohled na pracovní prostředí.

Zobrazit celý článek
cfoworld.cz

Šestý ročník soutěže Kanceláře roku zná své vítěze

Praha, dne 27. června 2022

Jedenáct vítězů si během slavnostního galavečera v Paláci Žofín odneslo ocenění Kanceláře roku. Aktuální šestý ročník soutěže díky vysoce kvalitním přihlášeným realizacím potvrdil, že je špičkou v oblasti oceňování kvalitního pracovního prostředí a kancelářského designu. Vyhlášení letos podruhé proběhlo v letních měsících, přičemž přihlášky do soutěže posílaly nejen samotné soutěžící firmy, ale i architektonická studia. Soutěž již pošesté organizovala společnost Prochazka & Partners.

Zobrazit celý článek
Best of NeoCon
neocon.com

Naše nová wellbeingová zasedací kancelář MICROOFFICE® REALM vyhrála prestižní ocenění v soutěži Best of NeoCon 2022.

Praha, dne 21. června 2022

Minulý týden jsme se účastnili veletrhu NeoCon v Chicagu, kde jsme poprvé představili naší novou MICROOFFICE® REALM. A víte co? Naše nová wellbeingová zasedací kancelář vyhrála zlaté ocenění v soutěži Best of NeoCon. Děkujeme všem za hojnou účast a budeme se těšit příští rok. Brzy se dočkáte i evropské premiéry na veletrhu Orgatec v Německu.

Zobrazit celý článek
globaldesignnews.com

Časopis Global Design News připomněl, že naše MICROOFFICE® QUADRIO I získala ocenění The Chicago Athenaeum Good Design jako ideální místo pro osobní rozhovor s kolegou.

Praha, dne 18. května 2022

Jan Kalivoda a Vojtěch Kaas z Ateliéru PROGRES ve spolupráci se společností SilentLab představují akustickou a soukromou zasedací místnost MICROOFFICE® QUADRIO I., která je vhodná pro každou současnou kancelář. Projekt získal v roce 2020 ocenění The Chicago Athenaeum Good Design, můžeme jej tak označit za tzv. „revoluci v pracovním prostředí“.

Zobrazit celý článek

Navštivte nás na veletrzích

Praha, dne 3. května 2022

V nadcházejících měsících to máme v kalendáři pěkně nabité. Potkat se můžeme hned na několika mezinárodních akcích. Ta první se koná již tento týden v Kodani a je to veletrh Trends & Traditions. Poté se vypravíme do Londýna na veletrh Clerkenwell a do Paříže na Workspace Expo. Před začátkem letních prázdnin se na nás můžete těšit v Milanu na akci Fuorisalone a následně v Chicagu na obrovské show NeoCon. Uvidíte zde nejen naši vlajkovou loď MICROOFFICE® od té nejmenší PRIME nebo UNIQ až po největší QUADRIO IV. Letos přicházíme se spoustou produktových novinek.

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Zobrazit celý článek

Český výrobce akustického designu SilentLab vyhrál prestižní světovou soutěž iF Design Awards 2022

Praha, dne 2. května 2022

Česká firma SilentLab obdržela prestižní mezinárodní cenu IF Design Awards 2022. Tuzemský výrobce akustického designu zvítězil v kategorii Produktový design se svou akustickou místností MICROOFFICE® UNIQ. Soutěž IF Design Awards je jedním z nejstarších designérských ocenění, které upozorňuje na zajímavé designérské počiny již od roku 1954. Díky této ceně získává MICROOFFICE® UNIQ celosvětové prvenství v oboru, což pro český design znamená velký mezinárodní úspěch.

Zobrazit celý článek

SilentLab a Vitra – nová spolupráce dvou luxusních českých nábytkářských značek

Praha, dne 19. dubna 2022

Český výrobce interiérové akustiky, firma SilentLab, uzavřel partnerství s předním světovým výrobcem nábytku společností Vitra ČR a Slovensko. Mladá česká firma SilentLab vznikla před šesti lety jako startup a díky originálnímu řešení odhlučnění interiérů se rychle prosadila na tuzemském i zahraničním trhu. Od uzavřeného partnerství si obě firmy slibují propojení expertního pohledu na akustiku s unikátním funkčním designem, které bude mít ryze česko-slovenský původ. Společně plánují řadu projektů.

Zobrazit celý článek
banner Kodaň

Přijďte navštívit náš stánek na veletrhu v Dánsku

Čas se krátí a u nás v SilentLab vrcholí přípravy na první z plánovaných veletrhů letošního roku. Těšíme se, až se s vámi opět osobně setkáme na našem prvním veletrhu letošního roku Trends & Traditions, který se koná v Kodaňi. Přijďte si osobně vyzkoušet komfort našich akustických zasedacích místností MICROOFFICE® na stánek číslo HV1500. Naleznete zde MICROOFFICE® PRIME a QUADRIO.

Zobrazit celý článek

6. ročník prestižní soutěže Kanceláře roku zahájen

Jako partneři se opět společně s naší mateřskou společností VERTI CZ účastníme 6. ročníku soutěže Kanceláře roku. Slavnostní galavečer proběhne po loňském úspěchu opět v létě.

Velmi nás těší, že kvalita pracovního prostředí se stále častěji dostává do popředí zájmu a my můžeme být u toho. Připomeňme si jednotlivé kategorie.

Zobrazit celý článek

MICROOFICE® – produktivní na první pohled

Určitě to znáte. Vstoupíte do místnosti, nevíte čím to je, ale cítíte se tam jako doma. Prostě tam všechno do sebe harmonicky zapadá. Stává se nám to v restauracích, v galeriích, divadlech, ale v kancelářích jen zřídkakdy. Čím to? A může estetika prostředí zvýšit produktivitu práce?

Produktivní pracovní prostředí je téma, které hýbe kancelářským světem posledních let. Jenže to není zase tak lehká disciplína. Každá kancelář se totiž skládá z mnoha různých prvků, které na každého z nás působí trochu jinak. Navíc platí, že tyto detaily nám sami o sobě spásu nepřinesou, důležité je, jak na nás pracoviště působí jako celek. Kde tedy začít?

Zobrazit celý článek

Naše ticho je oficiálně výjimečné

Máme radost! Poslední měření TZUS (Technický a zkušební ústav stavební Praha) totiž
ukázalo, že naše MICROOFFICE® jsou co do akustiky nejlepší na trhu.

Testy, které odhalily výjimečnost našich MICROOFFICE®, probíhaly podle nové normy ISO
23351-1:2020, dle které se v současnosti měří všechny odhlučněné objekty po celém světě. Jejich výsledky mluví zcela jasně: lépe odhlučněné akustické místnosti na trhu nenajdete.

 

Zobrazit celý článek

Vyrobeno bez kompromisů v České republice

Naši firmu jsme založili před lety, sice na koleni, zato s obrovským nadšením v srdci. Chvíli nám trvalo, než jsme vychytali produkt, za který bychom se mohli postavit. Dnes ale můžeme říci, že jsme na výsledek opravdu hrdí. Naše vědomosti i tovární vybavení se za tu dobu změnily, nadšení máme ale pořád stejné, jako na začátku. Jak to? Neustupujeme ze svých zásad!

Zobrazit celý článek
euro.cz

MICROOFFICE® je Mercedes mezi akustickými budkami, tvrdí zakladatel firmy SilentLab Jaroslav Vendl

Pojďme si připomenout naše začátky, když jsme před časem hráli vabank a všechno vsadili na unikátní design akustické místnosti MICROOFFICE® UNIQ. Jako první a dodnes jediná se totiž pyšní skleněnou střechou. Jak se firmě daří dnes a jaké s ní mají majitelé Jaroslav Vendl a Jan Kaňka plány, se dočtete v rozhovoru, který poskytli Euro.cz.

Zobrazit celý článek

Technické okénko: Jak nám pomáhá 3D program Fusion 360?

Náš technický manažer MICROOFFICE® František Sehnal se rozepsal o přechodu na komplexní 3D řešení s programem Fusion 360. "Nyní máme s Fusionem mnohem větší jistotu v návrzích. Přechod na Fusion 360 byl pro nás plynulý. Fusion nám přinesl spoustu možností, vše kompletně v jednom programu. Od návrhu, přes rendery, fyzikální analýzy až po uvedení produktu do produkce."

Zobrazit celý článek
Forbes

Zpátky do kanceláří!

Avast ruší jídelnu a přidává 24 zasedaček

Takzvaný „nový normál“ odráží i přestavěné pražské kanceláře firmy, které se rozkládají na 12 800 metrech čtverečních a šesti patrech budovy zvané Enterprise. „Pracoviště nového typu musí být co nejflexibilnější a musí se přizpůsobit potřebám týmu i jednotlivce,“ říká Vlček. V budově přibylo 24 zasedacích místností, z toho čtrnáct formálních a deset neformálních. Novinkou je rovněž osm odhlučněných akustických místností pro jednoho člověka.

Zobrazit celý článek

SilentLab na Kancelářích roku

5. ročník soutěže Kanceláře roku,  kde jsme hrdým partnerem i členy odborné poroty, již zná své vítěze v 11 kategoriích.

Gratulujeme všem vítězům a máme radost, že naše produkty mohly k některým těmto vítězstvím přispět svou troškou do mlýna.

Zobrazit celý článek
Love That Design

Trendspotting 2021: Stavební kameny dobré akustiky

Přibližně 3 z 10 lidí trpí v kanceláři nedostatkem akustického pohodlí. V LOVE THAT DESIGN sestavili seznam špičkových akustických prvků, které je třeba vzít v úvahu během fit-out fáze. Přizvali k tomu své talenty a konzultanty na akustiku, a podělili se o rady, tipy a triky v hlavní roli s našimi MICROOFFICE®!

Zobrazit celý článek
novinky.cz

Designové kousky roku 2020 podle Novinky.cz

Nechte se inspirovat zajímavostmi, které se v oblasti designu objevily v roce 2020! Novinky.cz mezi ně zařadily i naše MICROOFFICE® UNIQ a QUBIC, jakožto místa klidu v hlučných kancelářích, nebo v současné době i bezpečně izolované pracoviště.

Zobrazit celý článek

BigSEE Product Design Award 2020

Úspěch českého produktového designu. Už podruhé jsme získaly mezinárodní ocenění BigSEE Award.

V loňském roce jsme ve slovinské Ljublani uspěly s produktem MICROOFFICE® UNIQ a letos jsme do soutěže přihlásili MICROOFFICE® QUADRIO I. Odhlučněná akustická místnost pro dvě až čtyři osoby zaujala porotu svým minimalistickým designem, výkonnou ventilací a důrazem na kvalitní akustické materiály.

Zobrazit celý článek

Clarity System

MICROOFFICE je vaše bezpečné místo

 

Čerstvý a svěží vzduch, jako po letní bouřce. Lehký, bez prachu, bez alergenů. Posaďte se do našeho MICROOFFICE® s novou funkcí Clarity System.

 

Zobrazit celý článek

AV Technologie

AV Technologie pro MICROOFFICE® QUADRIO

Ve spolupráci se společností NTT Czech Republic vybavíme Vaše MICROOFFICE® QUADRIO nejmodernější AV technologií, která je v MICROOFFICE® zabudována již z výroby a společně tvoří ideální videokonferenční prostředí

Zobrazit celý článek